...

Justyna Naborczyk

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

 

Ponad 10 lat temu stworzyłam Just Jogę dla przyjaciół, ludzi mieszkających nieopodal, z zamiarem prowadzenia dla nich zajęć, które jednocześnie miały oswoić mnie ze zbliżającym się egzaminem nauczycielskim. Wspólnie się rozwijaliśmy, oni w swojej praktyce, a ja w warsztacie nauczycielskim. Po moim zdanym egzaminie, wszyscy stwierdzili……że chcą tu zostać i dalej się uczyć. Od tego czasu minęło wiele lat, dołączyło do nas dużo nowych osób, nowi nauczyciele, powstały kolejne grupy, ale wciąż dbamy o to, żeby zachować atmosferę kameralnej szkoły, w której każdy czuje się komfortowo i może praktykować w niewielkich grupach i zgodnie ze swoim rytmem i potrzebami.

Joga przyniosła mi świadomość, że można odkrywać nieznane i wyruszać w dalekie podróże nie ruszając się z kawałka maty na swojej podłodze. To fascynująca, ale trudna droga pracy ze swoim ciałem, umysłem, ograniczeniami, to ciągłe poszukiwanie stabilności, nie tylko w asanach. Bez rywalizacji, bez hałasu, trochę na przekór temu wszystkiemu czym tętni dziś codzienne życie. Wciąż mnie ciekawi i fascynuje co jest dalej.

Z wykształcenia jestem anglistką, przez wiele lat byłam związana zawodowo z Oxford University Press, przez ostatnie lata z Grupą RMF.

...

Katarzyna Grzmil – Dębowiecka

Joga pojawiła się w moim życiu 10 lat temu i tak zeszłam z drzewa i stanęłam na macie. Tam znalazłam swoje miejsce. Kiedy inni oglądają filmy 3D, ja doświadczam jogi 3D. Wolny czas spędzam na kursach i warsztatach prowadzonych przez starszych stopniem joginów lub zgłębiając pozycję Śavasany. 

 

...

Agnieszka Wolak

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S Iyengara w stopniu Introductory II Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Tancerka klasy mistrzowskiej tańca towarzyskiego. Regularną praktykę jogi rozpoczęła w 2010 roku, a trzy lata później poprowadziła swoje pierwsze zajęcia. Dziś praktyka i nauczanie jogi stały się niej sposobem na życie. Cały czas rozwija swoje kwalifikacje biorąc udział w specjalistycznych warsztatach organizowanych dla nauczycieli. „Stając na macie, poprzez precyzyjną pracę z ciałem i oddechem doświadczam radości istnienia w teraźniejszości niezmąconej przeszłością ani przyszłością. Moje ciało zdrowieje, umysł wycisza, a serce otwiera na świat. Staję się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem. Joga to wielki dar, który codziennie otrzymuję i chciałabym również z Wami nim się dzielić.”