...

Justyna Naborczyk

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

 

Ponad 10 lat temu stworzyłam Just Jogę dla przyjaciół, ludzi mieszkających nieopodal, z zamiarem prowadzenia dla nich zajęć, które jednocześnie miały oswoić mnie ze zbliżającym się egzaminem nauczycielskim. Wspólnie się rozwijaliśmy, oni w swojej praktyce, a ja w warsztacie nauczycielskim. Po moim zdanym egzaminie, wszyscy stwierdzili……że chcą tu zostać i dalej się uczyć. Od tego czasu minęło wiele lat, dołączyło do nas dużo nowych osób, nowi nauczyciele, powstały kolejne grupy, ale wciąż dbamy o to, żeby zachować atmosferę kameralnej szkoły, w której każdy czuje się komfortowo i może praktykować w niewielkich grupach i zgodnie ze swoim rytmem i potrzebami.

Joga przyniosła mi świadomość, że można odkrywać nieznane i wyruszać w dalekie podróże nie ruszając się z kawałka maty na swojej podłodze. To fascynująca, ale trudna droga pracy ze swoim ciałem, umysłem, ograniczeniami, to ciągłe poszukiwanie stabilności, nie tylko w asanach. Bez rywalizacji, bez hałasu, trochę na przekór temu wszystkiemu czym tętni dziś codzienne życie. Wciąż mnie ciekawi i fascynuje co jest dalej.

Z wykształcenia jestem anglistką, przez wiele lat byłam związana zawodowo z Oxford University Press, przez ostatnie lata z Grupą RMF.

...

Katarzyna Grzmil-Dębowiecka

W trakcie kursu nauczycielskiego

Joga pojawiła się w moim życiu 8 lat temu i tak zeszłam z drzewa i stanęłam na macie. Tam znalazłam swoje miejsce. Kiedy inni oglądają filmy w 3D, ja doświadczam jogi w 3D. Wolny czas spędzam na kursach i warsztatach prowadzonych przez starszych stopniem joginów lub zgłębiając pozycję Śavasany. Obecnie uczestniczka kursu nauczycielskiego prowadzonego przez Romka Grzeszykowskiego.