...

Justyna Naborczyk

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

 

Ponad 10 lat temu stworzyłam Just Jogę dla przyjaciół, ludzi mieszkających nieopodal, z zamiarem prowadzenia dla nich zajęć, które jednocześnie miały oswoić mnie ze zbliżającym się egzaminem nauczycielskim na stopień Introductory II. Wspólnie się rozwijaliśmy, oni w swojej praktyce, a ja w warsztacie nauczycielskim. Po moim zdanym egzaminie, wszyscy stwierdzili……że chcą tu zostać i dalej się uczyć. Od tego czasu minęło wiele lat, dołączyło do nas dużo nowych osób, nowi nauczyciele, powstały kolejne grupy, ale wciąż dbamy o to, żeby zachować atmosferę kameralnej szkoły, w której każdy czuje się komfortowo i może praktykować w niewielkich grupach i zgodnie ze swoim rytmem i potrzebami.

Joga przyniosła mi świadomość, że można odkrywać nieznane i wyruszać w dalekie podróże nie ruszając się z kawałka maty na swojej podłodze. To fascynująca, ale trudna droga pracy ze swoim ciałem, umysłem, ograniczeniami, to ciągłe poszukiwanie stabilności, nie tylko w asanach. Bez rywalizacji, bez hałasu, trochę na przekór temu wszystkiemu czym tętni dziś codzienne życie. Wciąż mnie ciekawi i fascynuje co jest dalej.

Z wykształcenia jestem anglistką, przez wiele lat byłam związana zawodowo z Oxford University Press, przez ostatnie lata z Grupą RMF.

...

Agnieszka Wolak

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

 

Tancerka klasy mistrzowskiej tańca towarzyskiego. Regularną praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczęła w 2010 roku, a trzy lata później poprowadziła swoje pierwsze zajęcie jogi. Dziś praktyka i nauczanie jogi stały się jej sposobem na życie. Cały czas rozwija swoje umiejętności biorąc udział w kursie nauczycielskim na stopień nauczycielski Junior I, prowadzonym przez Romana Grzeszykowskiego.
Stając na macie, poprzez precyzyjną pracę z ciałem i oddechem doświadczam radości istnienia w teraźniejszości niezmąconej przeszłością ani przyszłością. Moje ciało zdrowieje, umysł wycisza, a serce otwiera na świat. Staję się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem. Joga to wielki dar, który codziennie otrzymuję i chciałabym również z Wami nim się dzielić.

...

Marek Gołąb

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II
 

Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska, w rzeczywistości zajmował się różnymi rzeczami. Swoją przygodę z jogą rozpoczął w 2006 roku pod okiem Agnieszki Grin, kontynuował u Konrada Kocota a od 2009 roku praktykuje w Sadhanie. Dodatkową wiedzę zdobywał na warsztatach z m.in. Lois Steinberg, Corine Biria i Deanem Lernerem.

Joga jest dla mnie świetnym sposobem na życie, ponieważ umożliwia mi ciągłą pracę nad sobą i dokonywanie zmian.